24 серпня 2017 року Україна відзначає День Незалежності – державне свято на честь ухвалення у 1991 році Верховною Радою Української РСР Акта проголошення незалежності України.
Насправді ж у 1991 році відбулося відновлення української державності, за яку українці змагалися протягом багатьох століть.
...
Читати далі »
|
На нашій древній Сіверській землі в містечку Cеднів 23 серпня 1847 року в родині лікаря-німця Людвіга Шрага народився хлопчик, якому в майбутньому судилося стати відомим громадським діячем.
Дитячі роки Іллі Шрага минули в родині відомих братів Лизогубів, де він здобув початкову освіту. Потім навчався в Чернігівській гімназії, після закінчення якої вступив до Петербурзької медико-хірургічної академії, згодом перейшов на юридичний факультет Петербурзького університету. З 1875 року зайнявся судово-адвокатською діяльністю, яка тривала все життя.
...
Читати далі »
|
22 серпня 1992 р. останній Президент УНР в екзилі Микола Плав’юк передав клейноди УНР і грамоти про правонаступництво першому Президентові України Леоніду Кравчуку.
Внаслідок більшовицької окупації, з кінця 1920-го уряд УНР перебував в екзилі (вигнанні). Правовими підставами його функціонування стали прийняті 12 листопада 1920-го «Закон про тимчасове Верховне Управління та порядок законодавства в УНР» і «Закон про Державну Народну Раду».
Протягом майже 72-х років Державний Центр УНР в екзилі репрезентував Україну за кордоном і всіма доступними засобами домагався відновлення незалежності України.
...
Читати далі »
|
23 серпня 2017 року відзначаємо 150-у річницю з дня народження Осипа Степановича Маковея (1867-1925). Сучасник і соратник Івана Франка, Михайла Грушевського, Володимира Гнатюка, Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника, Ольги Кобилянської,Осип Маковей – відомий самобутній прозаїк, поет, публіцист, перекладач, педагог, журналіст, культурно-громадський діяч. Усе свідоме життя Осипа Маковея було підпорядковане утвердженню гуманістичних цінностей, національної незалежності та ідентичності українців як повноцінної самодостатньої європейської нації.
...
Читати далі »
|
У номінації «Театрально-музичне мистецтво» на здобуття обласної літературно-мистецької премії імені М.Коцюбинського претендує Рената Гафурова за виставу «Ми», створену за мотивами творів поетів Розстріляного Відродження.
Гафурова Рената Рафіківна – керівник Творчої Експериментальної Майстерні для дітей та юнацтва Чернігівського обласного дитячого (лялькового) театру ім. О.П.Довженка, режисер-постановник. Народилася в місті Луганськ в Україні, там закінчила школу і в 1987 році вступила на акторський курс Київського Театрального Університету ім.Карпенка-Карого (майстерня народного артисту України Рушковського М.М.), та в 1991 році закінчила його.
...
Читати далі »
|
У номінації «Народознавство» на здобуття обласної літературно-мистецької премії імені М.Коцюбинського претендують Сергій Горобець і Сергій Бутко за книгу «Хроніки війни більшовиків з українським народом. Голодомор 1932–1933 років на Чернігівщині: виконавці злочину».
Горобець Сергій Михайлович народився 30 квітня 1968 р. в селі Петрівка Прилуцького району.
Після завершення навчання на історичному факультеті Українського державного педагогічного університету імені М.Драгоманова в Києві (1995), трудову діяльність розпочав саме в селі Петрушині – учителем історії Петрушинської ЗОШ І-ІІ ст. Звідки й почався його шлях як краєзнавця, дослідника, історика.
...
Читати далі »
|
|