Головна » 2012 » Листопад » 26 » Відкрилася виставка літератури, присвячена 90-річчю від дня народження відомого Чернігівського літератора Кузьми Журби
Відкрилася виставка літератури, присвячена 90-річчю від дня народження відомого Чернігівського літератора Кузьми Журби
18:31
У Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського відкрилася виставка літератури, присвячена 90-річчю від дня народження відомого Чернігівського літератора Кузьми Журби.
Народився Кузьма Тимофійович ЖУРБА 11 листопада 1922 року у с. Хрещатому на Козелеччині. Навчався К.Журба у Чернігівському зооветтехнікумі . Багато працював над самоосвітою, зачитувався як художньою, так і науково-філософською літературою. Першого свого вірша Журба надрукував ще 1938 року. Першу ж збірку «Над красунею Десною» Кузьма Тимофійович видав вже 1956 р. Працюючи спершу на радіо, а потім і у «Деснянській Правді», К.Журба вів літературні сторінки, багатьом з молодих літераторів відкрив творчу стежку. Незабаром у нього вийшла книга нарисів «Плем’я Прометеїв» (1960), а наступного року – поетична книжка «Дорога до щастя». Потім були «Серп» (1969), «Яблука падають» (1972). Писав також книжки для дітей. У Хрещатинській школі Козелецького району є куточок, де зібрані матеріали про життєвий та творчий шлях знаного поета.

Загинув Кузьма Журба у січні 1982 року у автокатастрофі.

Підготував І.КоцюбинськийQR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Переглядів: 1411 | Додав: Maysheff | Рейтинг: 5.0/4 |
Всього коментарів: 0
avatar
Вітаю Вас Гість