Головна » 2012 » Листопад » 23 » Відбувся вечір-реквієм «Хто знав, хто вів смертям і втратам лік»
Відбувся вечір-реквієм «Хто знав, хто вів смертям і втратам лік»
03:21
У суботу 24 листопада Україна й увесь світ вшановуватимуть пам'ять мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 років.
Це безпрецедентний злочин у світовій історії. Бо штучний голод був спрямований не лише на фізичне знищення українців. Комуністичний режим прагнув позбавити українську націю її волелюбного духу, її ідентичності, зламати їй хребет. Поставити знесилених голодом, страхом та відчаєм українців на коліна. Стерти генетичну пам'ять народу. Викорінити навіть думки про свободу та власну державу.

Мільйони загиблих. Десятки мільйонів ненароджених. Понівечені людські долі. Виснажена душа українського народу. Немислимий масштаб цієї трагедії. Ім'я їй - Голодомор. Її суть - геноцид. Україна та світ схиляють голову у скорботі. Ми не забули. Ми пам'ятаємо.

У Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського відбувся вечір-реквієм «Хто знав, хто вів смертям і втратам лік». До уваги присутніх було запропоновано відеофільм «Великий злам» про розкручування сталінською пекельною машиною цього масового злочину проти українського народу. Також було продемонстровано уривки з кінофільму Олеся Янчука «Голод-33».

Кандидат історичних наук, дослідник Голодоморів Тамара ДЕМЧЕНКО навела безліч прикладів знущання тодішньої влади над селянами, які були приречені на загибель задля примусової колективізації. І це було саме геноцидом цілого народу.
У залі було розгорнуто виставку літератури, що висвітлює Голодомор в Україні.

Підготував Ігор КоцюбинськийQR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Переглядів: 1432 | Додав: Maysheff | Рейтинг: 5.0/4 |
Всього коментарів: 0
avatar
Вітаю Вас Гість