Головна » 2013 » Лютий » 14 » Відбувся літературно-музичний вечір, присвячений 170-річчю від дня народження знаного українського поета Миколи Вербицького-Антіоха
Відбувся літературно-музичний вечір, присвячений 170-річчю від дня народження знаного українського поета Миколи Вербицького-Антіоха
18:55
У Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського відбувся літературно-музичний вечір, присвячений 170-річчю від дня народження знаного українського поета, громадського діяча, автора перших рядків Гімну України Миколи Андрійовича Вербицького- Антіоха.
М.Вербицький народився 13-го(1-го ст.ст.) лютого 1843 р. у Чернігові у дворянській родині. Батько був секретарем губернської управи. Навчався у Київському університеті, звідки був виключений за участь в українофільському громадському русі. Продовжив навчання в Петербурзькому університеті, з якого також згодом був виключений. У 1864 році все ж закінчив Київський університет. Був активним членом Київської Громади, брав участь у виданні її сатиричного журналу «Помийниця». Як «неблагонадійний» був висланий з України, вчителював у гімназіях Рязані та Орла. За 30 років повернувся в Україну, був учителем у гімназіях Полтави та Чернігова. Перші поетичні твори опублікував у журналі «Основа» (1862), пізніше друкувався в журналах «Літературно-науковий вісник», «Правда», «Зоря», газетах «Черниговские губернские ведомости», «Черниговский листок», «Киевский телеграф», альманахах «Розвага», «З потоку життя» тощо. Ранні вірші («Невольник», «Веселий час», «Веснянка» позначені волелюбним, оптимістичним настроєм. У пізньому циклі «Carmina secuntutis» («Пісні старості») домінують мотиви романсової лірики. Писав також російськомовні оповідання та нариси з мисливського життя.
Помер у листопаді 1909 р. у Чернігові.

У заході взяли участь: заступник директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА Алла Кулик, зав. відділом Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М.Коцюбинського Тетяна Проніна з доповіддю «Життя та творчість Миколи Вербицького», науковий співробітник Чернігівського обласного історичного музею ім. В.Тарновського Олена Ісаєнко, яка підготувала наукове повідомлення «Невідомі листи Миколи Вербицького». Чернігівський журналіст-краєзнавець Владислав Савенок продемонстрував й прокоментував унікальні фото, що стосуються родини Вербицьких часів того періоду. Також у заході взяла участь праправнучка Миколи Вербицького – Марина Кондратенко-Вербицька. Було розгорнуто виставку архівних матеріалів з фондів музею-заповідника М.Коцюбинського. Окрасою вечора стали музичні номери: українські пісні виконали артисти Обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм - Народна артистка України Лариса Роговець та Заслужений артист України Іван Круш. Також виступили учні школи мистецтв при музичному училищі ім. Л. Ревуцького. Ведучою вечора була заст. директора літературно-меморіального музею-заповідника М.Коцюбинського Наталія Коцюбинська.









Підготував Ігор Коцюбинський


QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Переглядів: 2250 | Додав: Maysheff | Рейтинг: 5.0/3 |
Всього коментарів: 0
avatar
Вітаю Вас Гість