27 жовтня в нашій державі відзначають День української писемності та мови у пам’ять про святого Нестора Літописця. До переходу Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на новоюліанський стиль календаря це свято припадало на 9 листопада. Українська мова – це наша культура, наш зв’язок із минулими поколіннями і наше багатство. Тож, з нагоди Дня української писемності та мови Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник Михайла Коцюбинського підготував виставку бібліотечних матеріалів «Слово – то мудрості промінь, слово – то думка людська».
На виставці представлені книги з наукової бібліотеки музею, що не лише допоможуть оволодіти солов’їною, а і розкажуть про її становлення, про історію друкарства в Україні. Тим, хто цікавиться правильним написанням слів, використанням їх у мовленні, буде цікавим «Словник труднощів української мови» за редакцією С.Я.Єрмоленко, «Довідник з українського слововживання Правильно-неправильно» М.Волощак, книга «Українська мова – спадщина тисячоліть. Чим українська мова багатша за інші?» за редакцією О.Різників, підручник «Сучасна українська ділова мова» за редакцією М.Зубкова. Наукові дослідження Ірини Фаріон також зацікавлять мовознавців. На виставці представлені дві її книги «Правопис – корсет мови? Український правопис як культурно-політичний вибір», «Мовна норма: зниження, пошук, віднова».
Хочете дізнатися більше про походження мови? Тоді вам варто познайомитися із книгою Григорія Півторака «Українці. Звідки ми і наша мова». Якщо ви цінитель віршового слова, ми підготували для вас книгу «Мово рідна, слово рідне!..» за редакцією І.Бойко, в якій представлено багато поезій, присвячених українській мові. А про те, як розвивалося друкарство в Україні, розповість книга Якима Запаска «Колиска українського друкарства».
Виставка триватиме протягом трьох тижнів.
Довідки за тел.: (093) 002 42 96.
|
QR-код посилання на сторінку. Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
|
|
|
|