З ім’ям Феодосія Лук’яновича Сендзюка пов’язаний десятилітній період розвитку Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського (1978-1988 роки). Досвідчений український журналіст і організатор видавничої справи, колишній головний редактор обласної газети «Деснянська правда» очолив колектив нашого музею після смерті Ірини Михайлівни Коцюбинської. Перед науковцями тоді стояло нелегке завдання оформлення сучасної літературної експозиції у новозбудованому триповерховому приміщенні і завершення меморіалізації будинку М.М.Коцюбинського.
У вересні 1983 року було урочисто відкрито нову літературну експозицію, першими відвідувачами якої стали делегати ІХ Міжнародного з’їзду славістів. Тоді ж було розширено меморіальну експозицію. До неї увійшли ще дві кімнати, де мешкали доньки письменника і його сестра Лідія, мати Гликерія Максимівна і наймолодший син Роман, а також кухня.
За створення нової експозиції колектив музею здобув заслужену нагороду – Почесну грамоту Президії Верховної Ради УРСР.
Щорічно, починаючи з 1977 року, 18 травня світова музейна спільнота відзначає Міжнародний день музеїв. Це найбільше свято всіх закладів, що збирають, зберігають і активно пропагують культурну спадщину. Музейники понад 150 країн світу цього дня особливо активно знайомлять численних відвідувачів зі своїми скарбами.
Світлина з фондів музею М.М.Коцюбинського зафіксувала його працівників у день свого професійного свята 18 травня 1981 року.
На знімку в першому ряду: Єлизавета Лучко, Ольга Єрмоленко, колишні працівниці музею пенсіонерки Галина Зубко і Наталія Тихомолова, Людмила Зеленська.
Другий ряд: Феодосій Сендзюк, Лілія Добровенко, Тетяна Проніна, Галина Степанець, Ніна Закрой.
Третій ряд: Юрій Одуд, Лілія Корчевська, Петро Кучура, Катерина Рисак.
|
QR-код посилання на сторінку. Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
|
|
|
|