Чи доводилося вам коли-небудь бачити, як працює реставратор? Як під час його праці предмет побуту або ж твір мистецтва, пошкоджений плином часу, повертається до первинного вигляду? Повірте, це надзвичано цікава і клопітка праця, яка має неоціненне значення для збереження національної культурної спадщини. Саме тому музейники і художники-реставратори перебувають у постійній взаємодії, адже лише спільними зусиллями ми можемо зберегти і примножити наше культурне надбання. Особливого значення ця співпраця набула у часи війни, коли перед усіма нами постали нові до того незнані виклики.
Під час облоги та обстрілів Чернігова навесні 2022 року пошкоджень зазнала садиба М.Коцюбинського. Уламки рашистських мін лишили свої сліди на роялі та шафі у робочому кабінеті письменника. Та щойно область було звільнено і встановилася стабільна безпекова ситуація, як музей відновив свою роботу і до нього завітали колеги з Національного науково-дослідного реставраційного центру України для надання консультацій та огляду експонатів, що потребували першочергових реставраційно-консерваційних заходів.
Протягом 2022-2024 років фахівці центру надавали численні рекомендації щодо збереження та убезпечення експонатів, оглянули і відреставрували десятки музейних предметів з колекції Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М.М.Коцюбинського.
Цими днями ми запрошуємо усіх охочих відвідати зустріч, присвячену висвітленню реставраційно-консерваційних заходів, проведених фахівцями ННДРЦУ у період 2022 – 2024 рр. щодо музейних предметів з колекції нашого закладу, зокрема, експонатів, що отримали ушкодження внаслідок російської збройної агресії, меморіїв М.Коцюбинського і членів його родини та цінних творів образотворчого і прикладного мистецтва.
Зустріч приурочена до 160-річя М.Коцюбинського та 90-річчя музею.
Захід відбудеться 20 листопада о 12.00.
Вхід вільний.
Довідки за телефоном: (097) 465 70 91, (063) 869 74 84.
|
QR-код посилання на сторінку. Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
|
|
|
|