Головна » 2024 » Листопад » 20 » Відреставрований портрет Михайла Коцюбинського повернувся до Чернігова
Відреставрований портрет Михайла Коцюбинського повернувся до Чернігова
17:23

20 листопада в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського відбулася зустріч із реставраторами Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Саме завдяки їхній натхненній роботі вдалося відреставрувати багато експонатів із фондової колекції музею-заповідника та з числа тих, що були пошкоджені внаслідок бойових дій у Чернігові на початку повномасштабного вторгнення.

Дуже теплим та атмосферним видався захід. Розпочався він зі вступного привітання директора музею-заповідника Михайла Коцюбинського Дмитра Мельниченка. Він же запросив до слова свою заступницю з наукової роботи Наталію Коцюбинську. Вона чимало розповіла про співпрацю Центру з музеєм, яка розпочалася ще в 2022-му. У березні того ж року під час мінометного обстрілу, неподалік від музею-заповідника, зазнав пошкоджень меморіальний будинок Михайла Коцюбинського: осколки мін зрешетили дерев’яні стіни, пошкодили меблі, зокрема дерев’яні шафи з книгами письменника та рояль. Саме завдяки копіткій праці реставраторів із Національного науково-дослідного реставраційного центру України вдалося повністю відновити всі пошкоджені експонати. Нині ж гості музею можуть побачити і ідеально відполірований та налаштований рояль, який уже звучав після своєї реставрації, і дерев’яні шафи, в яких Михайло Михайлович зберігав свою бібліотеку.

Чимало про роботу Центру розповіла гостям його директорка Світлана Стрєльнікова. Вона запрошувала до виступу своїх колег – реставраторів, які безпосередньо займалися відновленням пошкоджених експонатів.

Своїми враженнями від співпраці з ними поділилася головний зберігач фондів музею Катерина Федько. Вона також подякувала спеціалістам Центру за цінні поради щодо збереження та убезпечення експонатів.

Візит спеціалістів Національного науково-дослідного реставраційного центру до музею був не з порожніми руками. Сьогодні вони привезли до Чернігова відреставровані полотна – Жук М.І «Портрет Михайла Коцюбинського», Нарбут Д.Г. Ескіз декорації до постановки «Тіні забутих предків» на сцені Івано-Франківського та Коломийського театрів, які є частиною фондової колекції музею. А до цього спеціалісти Центру неодноразово бували в музеї-заповіднику та вже встигли відреставрувати багато різних експонатів: полотна – Бутник С.Д. Коцюбинський слухає лірника, Митькевич Л.І. Натюрморт, Бурачек М.Г. Липи біля будинку батьків М.Коцюбинського, Бурачек М.Г. Яблуня біля будинку М.Коцюбинського у Вінниці та інші. Окрім цього, раніше було відреставровано і багато особистих речей Михайла Коцюбинського, зокрема його палицю-стілець, краватку, молдавську баклажку для вина, вазочку для квітів, оздоблену декоративним рельєфом з фігурками янголяток, глиняну попільничку, керамічну чарочку для яйця та багато іншого.

Кожен із цих експонатів має свою, більш ніж сторічну, історію – як він з’явився у Михайла Коцюбинського або в колекції музею, як зберігався чи експонувався, яких пошкоджень зазнав, зокрема і під час повномасштабного вторгнення, та як був відреставрований.

Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник Михайла Коцюбинського щиро дякує колективу Національного науково-дослідного реставраційного центру України, кожному його співробітникові за неоціненну поміч у відновленні нашої колекції. Над реставрацією експонатів працювали – Мінжуліна Т.В., Єлісєєва І. Г., Бухаріна М.М., Закусило О.М., Бублик Д., Орєхова Н.Б., Черниченко А.А., Рода В.І., Грабовець В.Ю., Гайчук Т.С., Стрельцова А.Е., Бондар О.П., Папушенко В.М, Черкас А.Ю., Комиз А., Недашківська А., і  Миронюк К.. Фотодокументував реставраційні роботи Солдатенко О.

Завдяки золотим рукам спеціалістів Національного науково-дослідного реставраційного центру України ми можемо знову представити увазі гостей чималу кількість цінних експонатів. Величезна подяка кожному, хто сприяв відновленню картин та ікон, кераміки та текстильних експонатів, унікальних персональних речей письменника та подарунків йому від дітей. Бажаємо вам творчого горіння, наснаги та побільше приємних моментів у вашій роботі! Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!




QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Категорія: Події | Переглядів: 122 | Додав: marije4ka07 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Вітаю Вас Гість