В архіві Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М.М.Коцюбинського зберігся історичний документ – протокол засідання Міністерства культури УРСР від 4 лютого 1977 року. В ньому було зазначено: «Головним завданням у створенні художнього образу музею М.М.Коцюбинського є побудова літературної експозиції, домінантою якої буде декоративне різьблене дерево, що проходить через три поверхи будинку і в художніх образах розкриває народні джерела творчості М.М.Коцюбинського, висловлені П.Г.Тичиною: «Михайло Коцюбинський напоєний соками багатющої землі свої і через це він став безсмертним…».
Талановитий художник-монументаліст Іван-Валентин Задорожний і його молодший колега Борис Плаксій 1983 року проілюстрували творчість М.Коцюбинського через виразну художню форму монументального різьблення. Українські типи дорослих і дітей, квіткові й рослинні композиції, особливість монтажу у вигляді зрубу міцної споруди митці органічно поєднали в цілісний образ «Дерева життя», подаючи оригінальне бачення творчості письменника.
Вирізана із соснової деревини і оброблена вишневим клеєм, унікальна художньо-просторова композиція – це чотиригранна колона, заввишки 10,5 м, що проходить крізь три поверхи будівлі літературної експозиції музею. На гранях колони – художні образи з творів Михайла Коцюбинського. Ширина кожної грані – 2 м.
18 травня 2017 року, в Міжнародний день музеїв, до заповідника М.М.Коцюбинського із почесною місією завітали голова наглядової ради національного проєкту «Книга рекордів України» Олег Іваненко і засновник цього проєкту Ігор Підчібій. У присутності працівників музею Сонцепоклонника і численних гостей закладу в категорії «Вперше, розміри» було урочисто зареєстровано найбільшу в світі монументально-просторову композицію з дерева, присвячену творчості Михайла Коцюбинського.
|
QR-код посилання на сторінку. Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
|
|
|
|