« 1 2 ... 21 22 23 24 25 ... 88 89 »
15 січня минає 150 років від дня народження Агатангела Кримського. До цієї дати музей-заповідник підготував віртуальну виставку бібліотечних матеріалів: «Коли далеке стає близьким, а чуже - рідним».
Агатангел Кримський був явищем незвичайним і водночас закономірним у житті української нації. Один із найбільших поліглотів свого часу, він знав десятки мов і колись більш серйозно, ніж жартома на запитання,
...
Читати далі »
|
14 грудня минає 180 років від дня народження українського драматурга, прозаїка, поета, театрального і культурного діяча, одного з корифеїв українського театру Михайла Старицького. До цієї дати музей-заповідник Михайла Коцюбинського підготував віртуальну виставку бібліотечних матеріалів «Ми всіх пригорнули б до серця, якби нам хоч трохи свободи!».
Окрім суттєвого внеску в заснування українського професійного театру, Михайло Старицький залишив ще і багатий
...
Читати далі »
|
Сьогодні, 2 грудня, минає 40 днів відтоді, як душа світлої, доброї та чуйної головної зберігачки фондів музею-заповідника Михайла Коцюбинського Степанець Галини Петрівни відлетіла у Вічність.
Її життя було яскравим прикладом чесності, мудрості та працелюбства. Більше 40 років вона невтомно берегла «серце» нашого музею – його фондові здобутки, ділилася своїм досвідом із колегами, займалася впорядкуванням нових видань для друку, розробкою наукових праць
...
Читати далі »
|
Щороку в четверту суботу листопада Україна, а разом із нею і весь світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років. Голодомор – це геноцид української нації, злочин проти нашого народу, вчинений керівництвом Радянського Союзу. Ця трагедія забрала життя мільйонів українців і залишається незагоєною раною на сторінках нашої історії, що пронизує болем і її очевидців, і сучасне покоління.
...
Читати далі »
|
9 листопада, в День української писемності та мови, Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник Михайла Коцюбинського підготував віртуальну виставку бібліотечних матеріалів «Наша мова – наш скарб». Для виставки було підібрано низку книг, періодичних видань з історії мови, про її різні розділи та зв’язок із культурою.
Окрему увагу відведено правописам різних років видання, бо ж як колись зазначав відомий український мовознавець Іван Ющук: «Мову, її особливості описують
...
Читати далі »
|
|