Головна » 2025 » Березень » 26 » Образ Михайла Коцюбинського у малих скульптурних формах
Образ Михайла Коцюбинського у малих скульптурних формах
07:14

Чернігівську комісію по увічненню пам’яті Михайла Коцюбинського було організовано при Чернігівському окружному виконавчому комітеті 28 лютого 1927 року. На початку її діяльності до складу Комісії увійшли представники Окрнаросвіти, Наукового товариства та Державного музею. Дуже скоро склад Комісії поповнився представниками Агітпрому, Окрнаркому, ЛКСМ, Окрпрофради, Робосу (робітники освіти – Авт.), секції наукових робітників, школи імені Коцюбинського. Всього 11 осіб.

Саме до цієї Комісії та чернігівської Окрнаросвіти у березні 1930 року було спрямовано лист в.о. голови Центральної комісії по увічненню пам’яті М. Коцюбинського та її відповідального секретаря. У листі зазначалося, що Центральна комісія замовила та придбала у професора Елеонори Блох (скульпторка, художниця, педагогиня; учениця Огюста Родена; викладачка   Харківського художнього технікуму, згодом – Харківського художнього інституту) бюст-погруддя та статуетку Михайла Коцюбинського. Також у листі зазначалося, що Центральна комісія приступає до відлиття цього бюсту та статуетки, а саме гіпсових примірників, для широкого розповсюдження. Презентувалися умови їх придбання.

До офіційного листа було додано фотографію погруддя та статуетки і висловлювалося прохання – у зазначений термін надіслати до Центральної комісії повідомлення про те, яку кількість примірників бюстів та статуеток замовляє Чернігівська комісія. Зазначалося, що ці бюсти та статуетки Михайла Коцюбинського будуть найкращими подарунками трудовим школам, сільбудам, клубам та іншим культурно-освітнім установам у дні пам’яті Михайла Коцюбинського 25 квітня та 17 вересня 1930 року.

Потенційним замовникам пропонувалося звертатися за адресою: м. Харків, вул. Артема, 29; НКО (Народний комісаріат освіти; протягом грудня 1917 року –1934 року місто Харків було столицею України – Авт.), кімната 40.

Друковані джерела та фотографія зберігаються в Державному архіві Чернігівської області у Ф. Р–600. Оп. 1. Спр. 1565. Арк. 207, 224, 225.




QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.




Категорія: Публікації | Переглядів: 85 | Додав: marije4ka07 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Вітаю Вас Гість