Головна » 2018 » Червень » 26 » На здобуття обласної літературно-мистецької премії імені М.Коцюбинського
На здобуття обласної літературно-мистецької премії імені М.Коцюбинського
09:34

У номінації «Проза» на здобуття обласної літературно-мистецької премії імені М.Коцюбинського претендує Петро Нестеренко за книги «Мінливі акорди молодості», «І повернувся білим журавлем…».

Письменник Нестеренко Петро Андрійович виявив себе самобутнім прозаїком і публіцистом, майже щороку видає книги, що відзначаються оригінальністю письма і тематичною новизною. Всього ж у творчому доробку талановитого автора – 30 книжок повістей, оповідань, новел, нарисів.

Характерною рисою творчої манери цього письменника є спроба поєднати через людські долі події з Другою світовою війною і російсько-українською війною на сході України, що триває ще й досі. Улюблені герої його творів – люди, які проявили мужність і героїзм у буремні роки, а також уславили себе самовідданою працею в мирні часи. Кращі з книжок – «Таран», «Слід на землі», «Соколи», «Подвигу вогонь незгасний», «Не зроста травою пам᾿ять».

П.А.Нестеренко має великий життєвий досвід, пройшов солідну журналістську школу, протягом півстоліття працював у районних, обласних та всеукраїнських газетах «Радянська Україна», «Урядовий кур᾿єр», «Сільські вісті». І нині він у творчих пошуках, продовжує возвеличувати те, що має керувати вчинками наших сучасників. І відрадно, що письменник і журналіст не зупиняється на досягнутому. Так, лише в останні роки побачили світ його твори: «Серце солдата» (2008), «Спрага любові» (2010), «Залишайся другом» (2011), «Ковток джерельної води» (2012), «Заграви над Десною» (2013), «Не запізнися з коханням» (2014), «Бентежне Придесення» (2015), «Політ у безсмертя» (2016), «Поклик» (2016). А минулого, 2017-го року, побачили світ одразу дві книжки письменника – «Мінливі акорди молодості» та «І повернувся білим журавлем…» Остання з них – це повість про сум᾿янина, наймолодшого кіборга, Героя України Сергія Табалу, який загинув захищяючи Донецький аеропорт 6 листопада 2014 року.

П.А.Нестеренко – лауреат премій імені Леоніда Глібова,Пилипа Рудя, Миколи Теницького. Він бере активну участь у заходах, які проводить наша бібліотека спільно з Сумською організацією Національної спілки письменників України.

П.А.Нестеренко був делегатом VІ і VІІ з᾿їздів письменників України і про їх роботу розповідав під час своїх зустрічей з читачами обласної та районних бібліотек.
QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Події | Переглядів: 740 | Додав: marije4ka07 | Рейтинг: 5.0/2 |
Всього коментарів: 0
avatar
Вітаю Вас Гість