Головна » 2023 » Серпень » 28 » Мистецький місяцелік. До 105-річчя Олександра Снопка
Мистецький місяцелік. До 105-річчя Олександра Снопка
09:15

Мальовничі пейзажі Чернігівщини неодноразово знаходили своє відображення у живописі місцевих художників. І не дивно, адже від них віє теплом дитячих спогадів, а їх краса знаходить особливий відгук у душі митця. Саме це тепло рідного краю, виразні лінії його пейзажів і неповторну гру кольорів у різні пори року передав у своїх картинах талановитий художник Олександр Миколайович Снопок. Цими днями минає 105 років з його дня народження.

О.Снопок народився 29 серпня 1918 р. у с. Ваганичі Городнянського району Чернігівської області. 1938 року закінчив три курси Харківського художнього інституту, де навчався на факультеті живопису. Був учасником Другої світової війни, зокрема брав участь у звільненні Чернігова від нацистських окупантів 1943 р.

З 1953 р. працював у художньо-виробничих майстернях художнього фонду УРСР. Брав участь у численних виставках. Олександр Миколайович працював переважно в царині станкового живопису. Одним з чи не найулюбленіших жанрів митця був пейзаж, хоч звертався і до створення портретів. Його роботи приваблюють око виразністю композиції та колоритом, вражають умінням побачити красу у повсякденному краєвиді сільської вулиці чи тихого куточка парку.

Два десятиліття тому митець відійшов у вічність. Та його роботи до цього часу милують око і зігрівають душу, нагадуючи нам про те, що мистецтво, як вважав О.Снопок, повинне робити людину доброю, душевно красивою, щоб вона не могла вчинити кепське.
QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Публікації | Переглядів: 181 | Додав: Kotia | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Вітаю Вас Гість