Головна » 2023 » Серпень » 17 » 22 серпня. Музей М.Коцюбинського запрошує на відкриття виставкового проєкту «Поет українського степу. До 155-річчя Миколи Чернявського»
22 серпня. Музей М.Коцюбинського запрошує на відкриття виставкового проєкту «Поет українського степу. До 155-річчя Миколи Чернявського»
10:33

«В його саду по весні 1901 й 1902 років цвіла прекрасна лілея. Ясно-червона елегантна квітка, здавалось, зібрала в себе все тепло сонця, всю його ніжність і ласку, і всю красу того, що було навколо неї, заслухалась власних потаємних мрій і почувань і стояла в саду, мов зачарована. Блідими перед її вродою були всі квітки, що розцвітали поруч неї. Вульгарною й буденною була гра їх кольорів. А вона стояла в святобливому ореолі, ніжна красуня, і взивав її Коцюбинський і його родина – «царицею саду».

Так, то справді була цариця саду. І цвіла вона в саду Коцюбинського. І здавалось, що в ній живе душа його». Такими ліричними рядками починає свої спогади про Михайла Коцюбинського його сучасник Микола Чернявський – український поет, педагог і земський діяч. Доля звела їх на початку ХХ століття у чернігівському статбюро, де обоє працювали. І вже згодом з’явилися спільні творчі та видавничі справи та добрі приязні стосунки.

Постать Миколи Чернявського до сьогодні лишається непізнаною і мало відомою українцям. Хоча за життя талановитий літератор і перекладач «Слова о полку Ігоревім» зробив значний внесок у становлення та розвиток української культури.

Саме тому напередодні Дня Незалежності України з нагоди 155-річчя від дня народження та 85 роковин з часу трагічної смерті М.Чернявського у Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського започатковано міжмузейний просвітницький виставковий проєкт «Поет українського степу. До 155-річчя Миколи Чернявського». У ньому будуть представлені меморії М.Чернявського та його родини надані для експонування громадським і культурним діячем, меценатом і збирачем старовини Дмитром Пірклом та БО «Благодійне товариство «Гардаріка», а також музейні предмети з колекцій Чернігівського історичного музею ім. В.В.Тарновського та Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М.Коцюбинського.

Відкриття виставкового проєкту відбудеться 22 серпня о 12.00 у виставковій залі музею-заповідника М.Коцюбинського.

Вхід вільний.

Довідки за телефонами: (093) 002-42-96, (097) 465 70 91.
QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Архів подій | Переглядів: 79 | Додав: Kotia | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Вітаю Вас Гість