Головна » 2018 » Квітень » 20 » 20 квітня в музеї Коцюбинського відбулася презентація книг Михася Пазнякова і Тетяни та Сергія Дзюби
20 квітня в музеї Коцюбинського відбулася презентація книг Михася Пазнякова і Тетяни та Сергія Дзюби
14:41

20 квітня до Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського завітав білоруський письменник Михась Пазняков зі своєю збіркою поезій «Тепло ромашкової завії» та український літератор Сергій Дзюба з книжкою «Місто Зима».

Книга відомого білоруського поета Михася Пазнякова вийшла в Україні вперше. Її автор – голова Мінської організації Спілки письменників Білорусі, академік, лауреат багатьох літературних премій, зокрема Національної літературної премії Білорусі.

Переклад віршів білоруського поета зробили відомі українські автори і перекладачі: Сергій Дзюба (президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України, що об’єднує письменників, науковців та перекладачів із 54-х країн світу), Олег Гончаренко та Ярослав Савчин.

До збірки поезій «Тепло ромашкової завії» увійшли вірші різних років. У них розповідається про непростий час, вічне, святе й печальне, духовне та високе. Для поета головна тема – це Білорусь, його Батьківщина. Книга – це щира сповідь поета-патріота, громадянина. Його ліричний герой понад усе любить та шанобливо ставиться до Матері, Вітчизни, Жінки й усього прекрасного та доброго. Під час презентації поезію з книги зачитувала акторка Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм Олена Белєванцева.

Книга «Місто Зима» Сергія та Тетяни Дзюби вийшла нещодавно у Мінську білоруською мовою в перекладі Михася Пазнякова. Вірші з неї читав білоруський поет сьогодні в музеї.

Під час заходу Сергій Дзюба виконав приємну місію, вручивши Михасю Пазнякову Диплом міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя «Тріумф» та Диплом лауреата літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша за визначну творчу діяльність і популяризацію української літератури в Білорусі. Михась Пазняков вручив Сергію Дзюбі Диплом лауреата літературної премії імені народного поета Білорусі Максима Танка за книгу віршів «Місто Зима».

Більше фото із презентації можна побачити на нашій сторінці у Фейсбук.
QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Переглядів: 787 | Додав: marije4ka07 | Рейтинг: 5.0/3 |
Всього коментарів: 0
avatar
Вітаю Вас Гість