Головна » 2013 » Лютий » 1 » Відбулася презентація книжки ліричної поезії відомого київського літератора - Миколи ТКАЧА «Вино з тюльпанів»
Відбулася презентація книжки ліричної поезії відомого київського літератора - Миколи ТКАЧА «Вино з тюльпанів»
12:42
У Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського відбулася презентація книжки ліричної поезії відомого київського літератора, нашого земляка - Миколи ТКАЧА «Вино з тюльпанів».(К., Ярославів Вал, 2012).
Микола Михайлович Ткач народився у селі Сахнівка на Менщині 4 cічня 1942 р. Поет, етнолог, викладач , член НСПУ, лауреат літературних премій "Благовіст" та Чернігівської обласної ім. Михайла Коцюбинського (2007). Закінчив Київський інженерно-будівельний інститут. Нині — кандидат історичних наук, професор Київського Національного університету культури і мистецтв.

Микола Ткач є автором поетичних книжок: "Риштування" (1975), "Відвідини матері" (1980), "Древо" (1988), "Дзвони скляної гори" (1992), "Золоті орелі" (1997) — ліричний дует з Надією Данилевською, "Не осквернись, душе моя, у слові" (2002), "У світлині неба" (2004); посібника з народознавства "Дерево роду" (1995); наукових реконструкцій — книг: "Пахощі Боянових слів", "Слово о полку Ігоревім" (1998), "Слово о законі і благодаті" (2003), "Слово о полку Ігоревім: реконструкція, переклад, словник, довідник" (2006), «Остромирова Євангелія 1056–1057». Графічна реконструкція українською абеткою" (2007); монографії "Володимирові боги" (2002); наукової розвідки — "Генеалогія слова" (2004);

А також є автором фольклорноетнологічних та інших видань разом з Надією Данилевською: "Вийди, вийди, Іванку" (1993), "Клечальний міст" (1995), "Ішов Миколай" (1996), "Перетик" (2000), "Хліб наш насущний" (2003), "Ой ти, Калито, ой медова" (2004), "Просили батько, просили мати" (2005), "Пісне моя" — авторські пісні (2004), "Данило Мороз. Неспарована пара" — упорядкована спадщина письменника (2005).

У збірці «Вино з тюльпанів» автор демонструє метафорично-образний вияв найглибших і найпотаємніших поривань людини з її мрійними сподіваннями, феєричним піднесенням, відчаєм і стражданнями закоханого серця;її сумом та розчаруваннями… а також спробами осмислити загадкову сутність того, що лежить в основі буття роду людського, що з нею діється, і що називається коханням.

До книжки увійшли вірші різних років: з попередніх книжок, а також ще не опубліковані. Упорядковані поезії за принципом суголосності душевного стану ліричного героя. Збірку поет присвятив своїй дружині Надії Данилевській. Високо оцінили поетичний дар Миколи Михайловича його колеги-письменники, зокрема Олекса Довгий: «Микола Ткач володіє даром відчуття поетичного слова. І це проявляється не в гучних деклараціях, не у карколомних спортивних вивертах мови, а у простому прозорому і тихому слові, яке не вибухами б’є по наших почуттях, а вживається в них органічно й надовго».

У заході взяли участь директор музею Ігор Коцюбинський, поети Дмитро Іванов, Василь Буденний, Сергій Дзюба, Микола Лелюк, педагог Антоніна Коцюбинська, письменниці Олена Конечна та Ганна Арсенич-Баран. Окрасою презентації став виступ Академічного Народного хору Чернігівського обл. філармонійного центру фестивалів та концертних програм під керівництвом В.Коцура.Підготував І.КоцюбинськийQR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Переглядів: 1992 | Додав: Maysheff | Рейтинг: 5.0/3 |
Всього коментарів: 0
avatar
Вітаю Вас Гість