Головна » 2013 » Жовтень » 29 » Відбудеться презентація книжки відомих українських письменників Віталія та Дмитра Капранових «Історія Незалежності України» в коміксах
Відбудеться презентація книжки відомих українських письменників Віталія та Дмитра Капранових «Історія Незалежності України» в коміксах
20:07
31 жовтня (четвер) о 17-00 у Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського відбудеться презентація книжки відомих українських письменників та видавців Віталія та Дмитра Капранових «Історія Незалежності України» в коміксах.
За словами братів Капранових, ідея написання книги зародилася, коли у сина одного із них виникли проблеми із підготовкою до ЗНО. Він підійшов до батька з питанням: «Як мені це все запам'ятати?»

Над книгою автори працювали два роки. Вперше їм не довелося нічого вигадувати, адже це не художній роман, а історична правда. «Родзинкою» цього видання стали комікси та мальовані портрети видатних історичних постатей. До створенням останніх долучився лідер гурту Ot Vinta Юрко Журавель. Як стверджують автори, короткий і зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить читачам легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її встановлення. Читати її можуть як дорослі, так і діти. Книга має 80 сторінок, і на кожній її розгортці – короткий (у 3,5 тисячі знаків) виклад про епоху чи її найяскравішого представника. Хронологічні рамки «мальованої історії» - від Скіфії до незалежної України 1991 року, від сарматської цариці Амаги до В’ячеслава Чорновола. Заглибитись у історичний контекст Капрановим допомагали фахівці - Петро Кралюк, Володимир В'ятрович та Сергій Грабовський.

Запрошуємо усіх бажаючих! Вхід вільний!


Віталій та Дмитро Капранови (Брати Капранови) народилися 24 липня 1967 у м. Дубосари ( Молдова) — українські письменники, видавці, публіцисти, громадські діячі.
Мають старшого брата Сергія. Дитинство минуло в Очакові Миколаївської області, там же у 1984 році закінчили середню школу. Української мови у школі не вивчали. Крім загальноосвітньої, закінчили ще спортивну (греко-римська боротьба) та музичну (фортепіано) школи.

Вищу освіту отримували в Уральському Політехнічному інституті, (м. Свердловськ (нині Єкатеринбург), Росія) та Московському енергетичному інституті за фахом «Технічна кібернетика».

У 1988 одружилися з сестрами-близнючками (нині вони є власницями туристичної фірми) та переїхали до Москви. Працювали на різних посадах у фармацевтичному та виноробному бізнесі. На початку 90-х у Москві організувався потужний український діаспорний рух. Брати Капранови в цей час видавали московську українську газету «Тинди-ринди» та журнал української фантастики «Брати». Тоді ж почали писати свою першу книжку «Кобзар 2000». Капранови працювали над цією книжкою 10 років, а закінчили вже 1998 р. у Києві, адже вирішили повернутися в Україну, бо за кордоном їм не особливо усміхалася перспектива самореалізації.

Опинившись у Києві в час книжкового «голодомору» (1998 р.), Капранови не могли видати свою книжку, тому вирішили самі стати видавцями. Перший книжковий проект Капранових — каталог книжок поштою «Книгоноша». У 1998 р. році брати Капранови зібрали з усіх видавництв усі книжки українською мовою, які були на складах, — незалежно від року видання. Таких книжок набралося 600 назв, усі вони ввійшли до першого каталогу. (1998 р. в Україні існувало лише 600 назв книжок українською мовою, що засвідчено документально). 1999 р. Капранови разом із телеканалом «1+1» та шоколадом «Корона» організували перший конкурс української гостросюжетної літератури «Золотий Бабай». Переможцем став романВасиля Шкляра «Ключ».

2000 р. стартувало видавництво «Зелений пес», яке очолили Віталій та Дмитро. Першою книжкою став роман Леоніда Кононовича «Я, зомбі». 2001 р. вийшов «Кобзар 2000» братів з ілюстраціями Владислава Єрка. «Кобзар 2000» мав непоганий відгук і перевидавався вже 5 разів.

2004 р. Уряд України прийняв бюджет, який зупинив видавництво книжок. 4 лютого Капранови разом з колегами-письменниками на знак протесту спалили рукопис нового роману під Кабінетом Міністрів України. Акція мала широкий розголос, і через півроку Уряд змушений був змінити свій бюджет.
• Восени 2004 вийшов друком другий роман Капранових «Приворотне зілля».
• 2006 читачі побачили третій їх роман «Розмір має значення».
• 2007 видали книгу своїх статей «Закон Братів Капранових».
• У вересні 2008 року презентували «Нові розділи до „Кобзаря 2000“».
• Восени 2009 року видали свою першу книжку для дітей «Зоряний вуйко».
• Восени 2010 року вийшов «Кобзар 2000 + Нові розділи + Найновіші розділи».
• У вересні 2011 року — «Щоденник моєї секретарки». Влітку вийшла електронна версія книги, восени — паперова. Цей роман суттєво відрізняється від попередніх творів Братів[2].
• На Форумі видавців 2012 представили друге видання «Приворотного зілля»
Сьогодні видавництво «Зелений пес» видає понад 60 назв українських книжок щороку і є одним з лідерів на ринку художньої літератури.

З 2004-го року брати Капранови двічі на місяць видають літературну газету «Друг Читача» та, спільно з «Главредом», ведуть проект «Книжкові сезони». З 2005-го року брати ведуть також проект «Гоголівська Академія». Наразі сайт функціонує:
1. Як літературний сайт — gak.com.ua — територія, цілком придатна для вільної самореалізації усіх бажаючих, перебуваючи на якій, ви дістанете змогу не лише донести власне творіння до величезної кількості відвідувачів світової Мережі, а й майже відразу отримати безпосередню реакцію і обґрунтовану критику у вигляді рецензій і коментарів.
2. Як літературний альманах — перше число якого має назву «digital Романтизм» — селективний друкований орган, ідейне й естетське утворення, мета якого відібрати найцікавіше і впорядкувати його якнайкраще, а потім представити широкому загалу зацікавлених читачів.

Обидва втілення проекту перебувають у прямій і непрямій залежності один від одного, обидва є відкритими для інтерпретації і комунікації, обидва запрошують до співучасті всіх бажаючих, обидва зацікавлені в подальшому розвитку мережевої і немережевої української літератури.

У 2007 році Капранови виступили ініціаторами Надзвичайних Зборів «Україна — зона культурного лиха». Результатом Зборів стало проголошення України зоною культурного лиха, також було висунуто ряд вимог та пропозиції до влади для покращенню ситуації.
З 2009 року Брати Капранови є кураторами культурної програми ярмарку «МЕДВІН: Книжковий світ». У 2011 році започаткували перший Всеукраїнський конкурс двійників Тараса Шевченка.

Підготував: Ігор КоцюбинськийQR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Переглядів: 1204 | Додав: Maysheff | Рейтинг: 5.0/6 |
Всього коментарів: 0
avatar
Вітаю Вас Гість