Головна » 2017 » Листопад » 27 » Творчий вечір Миколи Ткача
Творчий вечір Миколи Ткача
15:24

В перший день зими до Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського завітає відомий поет, народознавець, етнолог, професор Київського університету культури і мистецтв Микола Ткач. Творча зустріч із ним розпочнеться о 14 годині.

Микола Ткач – наш земляк, народився на Чернігівщині, в селі Ленінівка Менського району. Чимало працював він на ниві народознавства. Разом з дружиною Надією Данилевською підготував та видав не одну книгу з українознавства, зокрема зібрання народних пісень Чернігівщини та Черкащини, збірку «Чумарочка рябесенька», в якій можна знайти немало колядок, щедрівок, веснянок, віншівок, купальських, зажинкових, обжинкових, жартівливих, солдатських, родинних, соціально-побутових, застільних, невільничих, весільних пісень, а також плачі, колискові. Також Микола Ткач упорядкував твори письменника Данила Мороза і видав збірки своїх пісень: «Пісне моя», «Неспарована пара» і віршів: «Вино з тюльпанів», «У володіннях волоса». Співпрацює поет і з композиторами, зокрема з Тетяною Димань, Миколою Збарацьким, Михайлом Полозом.

Літературознавці відзначають неабияких мистецький хист поета: «Поезія Миколи Ткача – це глибокі образи та асоціації, це – великі знання. До того ж він прекрасний лірик, – відзначає письменниця й літературознавець Наталка Поклад. – Його емоції – філософічні. У його віршах дуже багато болю. Справжнього болю. У нього також гарна мова, я б сказала – прекрасна, чудова й запахуща мова. Вона, як свіжа, непочата вода. Оцінюючи його книжку, я вважаю, що це – явище в сучасній нашій літературі».

За свою творчу діяльність Микола Ткач був удостоєних багатьох мистецьких премій, зокрема міжнародної імені Григорія Сковороди та обласної імені Михайла Коцюбинського.

Тож, якщо ви хочете поспілкуватися з Миколою Ткачем, обов’язково завітайте до музею-заповідника 1 грудня.

Початок творчого вечора о 14:00.

Вхід вільний.

Довідки за тел.: (04622) 4-10-03, 4-43-26.

Адреса музею: м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 3.
QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Архів подій | Переглядів: 804 | Додав: marije4ka07 | Рейтинг: 5.0/3 |
Всього коментарів: 0
avatar
Вітаю Вас Гість