Головна » 2013 » Жовтень » 18 » Покровські читання у музеї-заповіднику М.Коцюбинського
Покровські читання у музеї-заповіднику М.Коцюбинського
14:35
15 жовтня у Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського відбулися Перші Покровські читання.
Будь-який поет чи музика, кожен, хто творить живе іншим життям, здається, не таким буденним, як пересічний громадянин. Кожен митець занурений в образи, фігури, героїв. І як актор на сцені занурюється в життя своїх персонажів і образів. Актова зала музею М. Коцюбинського в Чернігові 15 жовтня зібрала по декілька талановитих і неординарних особистостей, котрі презентували свої твори.

Це Перші “Покровські читання”, що відбувалися в стінах музею. Прем’єрний раунд таких читань проходив у суботу 12 жовтня у Ніжині.
Даний захід започаткувала громадська організація Літературно-мистецького об’єднання “Гоголівка” (м. Ніжин) в партнерстві з Центром прогресивної молоді молодіжної громадської організації “Апельсин”, відділенням Національної спілки письменників України, Культурно-мистецьким центром “Інтермеццо”, Літературної спілки “Чернігів”, за підтримки депутата Чернігівської міської ради Костянтина Іванова.

Це перший такий захід “Гоголівки” як громадської організації, яка створена нещодавно. Як ініціативна група уже шість років поспіль у Ніжині проводить фестиваль “Гоголівка”.
“Покровські читання” зібрали в залі музею М. Коцюбинського досить багато письменників різного стильового напрямку. Розпочала читання Голова спілки письменників в Чернігівській області Олена Конечна. Твори неординарні – проза. Осінні пейзажі дарував редактор журналу “Літературний Чернігів” Михась Ткач. Споминами про далекі юнацькі роки дарував Олексій Брик. Захоплення викликали виступи Олександра Штаня та Валентини Михайленко.

Станіслав Журавель підняв тему українського патріотизму, козаччини. Дитяча поетеса – педагог від Бога, Тетяна Покалюк продовжила тему. Вона у своєму творі показала, вже давно, наболілу тему русифікації українців. Вклала у свій недитячий твір про дідуся і внука різні образи українства русифікованого та національного.

Пані Тетяна вказала Шляхи повернення до рідної мови й культури. Ірина Кулаковська подарувала іншу поезію - трішки меланхолійну, ніжну як вересневий вітерець. У журналіста Чернігівської обласної телерадіокомпанії Олексія Маслова – поета, вихованця літературної студії Ніжинського державного університету й зараз у творах є тяжіння до особливої ніжинської письменницької школи. Ігор Дубровський ще школяр. Та проте хлопець має хист до слова. Пробує себе і у поезії, і у прозі. Його невеличкі етюди не лишили байдужими знаних письменників.

“VOICE of MIND” – український акустичний гурт. Музиканти кохаються в музиці, яку “не включають”, подарували присутнім хвилини романтичного настрою. Солістка гурту Ольга Швед родом з Городнянщини, але не просто поетеса. Вона поет-пісняр. А це митець у квадраті. Свої поетичні твори разом з творчим партнером кладе на ноти. ЛМО “Гоголівка” з гуртом “VOICE of MIND” співпрацює з весни цього року, з літературно-мистецького фестивалю “Гоголівка-перезавантаження”.

Літератори від КМЦ “Інтермеццо” були відзначені подарунками – книгами. А партнер ЛМО “Гоголівки” Центр прогресивної молоді “Апельсин” в особі Станіслава Тавлуя подарував квитки на рок-оперу “Стіна”, котра уже 14 вересня зібрала повну залу чернігівського міського Палацу культури.

“У планах, – каже імпресаріо “Персони 38″ пан Станіслав, – українська п’єса, не шароварна.
Шукаємо митців, які допоможуть усім нам створити нову сучасну україномовну п’єсу. Скажімо, “Лісова пісня ” Лесі Українки повинна зазвучати новими сучасними звуками й засяяти фарбами мегаполісу. Тому ми й підтримали починання Літературно-мистецького об’єднання “Гоголівка” у Ніжині й тут у Чернігові. Неординарним здався виступ у Ніжині Володимира Гільчука. Будемо співпрацювати.”

У планах літературно-мистецького об’єднання навесні фестиваль “Гоголівка”. Уже ведеться підготовка до нього, розробляється проект програми. Аналізуються помилки, що були допущені під час проведення цьогорічної “Гоголівки” та “Покровських читань”.
Починання, започатковане цього року Літературно-мистецьким об’єднанням “Гоголівка” - “Покровські читання” не прощаються. Організатори та партнери вважають, що даний захід продовжить своє життя у році 2014-ому.
Сергій КОРНІЄНКОQR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Переглядів: 1271 | Додав: Maysheff | Рейтинг: 5.0/5 |
Всього коментарів: 0
avatar
Вітаю Вас Гість