Головна » 2016 » Листопад » 14 » Пам'яті Сергія Богдана
Пам'яті Сергія Богдана
12:43

 На 84-році життя помер відомий чернігівський просвітянин, поет, громадський діяч, Заслужений лікар України Сергій Ілліч Богдан.

Народився Сергій Богдан у далекому голодному 1933 році (12 червня) у с. Мала Кошелівка Ніжинського району. З ніжністю згадував Сергій Ілліч своїх батьків, які навчили його любити і цінувати свою землю, своїх людей, помічати і запам’ятовувати ті прекрасні миттєвості, які бувають дуже короткими, але часто закарбовуються в пам’яті назавжди:

М’ятою дитинство моє пахне,

Й материні руки навесні,

А тепер, як серце з болю чахне,

Лікар краплі м’ятні дасть мені.

На жаль, мати швидко пішла з життя від висипного тифу. Але це не зломило хлопчину. Сильні натури не ламаються від життєвих негаразд, а тільки загартовуються і вперто йдуть до поставленої мети. Прагнучи стати якомога кориснішим для своєї милої України, Сергій після закінчення на «відмінно» семирічки вступає спочатку до Чернігівської фельдшерської школи (тепер базовий медичний коледж), а потім його приймають як відмінника без вступних іспитів до Київського медичного інституту ім. О. О. Богомольця . З сердечним теплом і гордістю згадує свої студентські роки Сергій Ілліч. Особливо вразила його там зустріч зі своїм земляком, професором Сергієм Дяченком, який викладав в інституті мікробіологію і ходив завжди в вишиванці, говорив українською, свої лекції починав з ліричних вітальних віршів. Доля їх ще раз звела на святкуванні у 1968 році 100-річчя Чернігівського медичного училища.

В Чернігів повернувся молодий акушер-гінеколог тільки після того, як відпрацював 2 роки в Тернопільській області. Тут на нього чекала відповідальна робота в обласному відділі охорони здоров’я. Але справою його життя стала робота на посаді головного лікаря Чернігівського міського пологового будинку, яку він вложив всю свою душу і все своє вміння. Радість народження нової людини щоденно перепліталась з труднощами. Треба було добудовувати господарський корпус, жіночу консультацію, закуповувати необхідне сучасне обладнання. В акушерстві вперше був застосований апарат ультразвукової діагностики, проводилися лапароскопічні операції. Слідкували за всі тим новим, що з’являлося в галузі акушерства й гінекології, проводилися курси підвищення кваліфікації медичних працівників області. Велася співпраця з науковцями Київського НІІ педіатрії, акушерства і гінекології ім. П. М. Буйка.

Особливо велике випробування випало на долю Сергія Ілліча, коли в 60-70 роках область охопила епідемія стафілококових інфекцій. Тільки завдяки вмілому керівництву, прийняттю жорстких протиепідемічних заходів, вдалося спасти сотні немовлят від тяжкого захворювання. Згодом Чернігівський пологовий будинок був визнаний кращим в Україні. У 1992 році держава високо оцінила працю Сергія Богдана, присвоївши йому звання «Заслужений лікар України». Крім того він багато разів обирався депутатом міської, обласної ради, де допомагав вирішувати нагальні питання охорони здоров’я та соціального забезпечення.

Життя показує, якщо людина талановита, то вона талановита в усьому. Не зважаючи на надзвичайну зайнятість, Сергій Ілліч декілька років очолював товариство «Просвіта». Ще в шкільні роки на серце майбутнього лікаря, просвітянина лягали поетичні рими, і у 2007 році вони знайшли своє відображення в збірці віршів та оповідань «Що совість вишила», де переплітаються патріотичні, синовні та батьківські почуття автора.

Частим гостем та активним організатором заходів був Сергій Ілліч у нашому музеї. Багато він зробив свого часу як голова міської “Просвіти” для того, щоб Чернігів був більше українізованим, ближчим до рідної культури після століть примусової русифікації. Та й будучи вже простим активним просвітянином постійно вносив пропозиції для покращення роботи “Просвіти”.

Колектив Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника  М.Коцюбинського висловлює щирі співчуття рідним та близьким Сергія Ілліча. Вічна йому пам'ять!
QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Публікації | Переглядів: 1141 | Додав: Kotia | Рейтинг: 1.0/1 |
Всього коментарів: 0
avatar
Вітаю Вас Гість