Головна » 2020 » Листопад » 9 » «Наша мова – наш скарб»
«Наша мова – наш скарб»
09:41

9 листопада, в День української писемності та мови, Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник Михайла Коцюбинського підготував віртуальну виставку бібліотечних матеріалів «Наша мова – наш скарб». Для виставки було підібрано низку книг, періодичних видань з історії мови, про її різні розділи та зв’язок із культурою.

Окрему увагу відведено правописам різних років видання, бо ж як колись зазначав відомий український мовознавець Іван Ющук: «Мову, її особливості описують підручники, посібники, мовознавчі дослідження. Але основний її закон – це правопис».

День української писемності та мови був започаткований у нашій країні в листопаді 1997 року Указом Президента України №1241/97 на підтримку "ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства". Відзначають його 9 листопада – у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця – першого давньоруського письменника, послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія.

Свято спрямоване на підтримку рідної мови, привернення уваги світового українства до проблем української мови, її вивчення та розвитку, пропаганди  і популяризації  та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності. Щороку цього дня, 9 листопада, стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, в якому беруть участь понад 5 млн учасників із 20 країн світу. З 2000 року у День української писемності та мови кожен може долучитися до написання радіодиктанту та перевірити свої знання українського правопису.

Спілкуймося українською мовою, бо вона - наша рідна!
QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Події | Переглядів: 386 | Додав: marije4ka07 | Рейтинг: 5.0/2 |
Всього коментарів: 0
avatar
Вітаю Вас Гість