Насильство, в якому б воно вигляді не було, неприпустиме у цивілізованому світі. На підтримку цій аксіомі Україна долучається до Міжнародної кампанії «16 днів проти насильства», яку підтримує міжнародна спільнота з 1991 року. Ця кампанія починається 25 листопада, у Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, та триває до 10 грудня включно.
Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства» спрямована на привернення уваги людей до актуальної проблеми нашого часу, пов’язаної із подоланням насильства у сім’ї, протидії жорстокого поводження з дітьми, торгівлі людьми та гендерного насильства. Акція має на меті забезпечити рівні права між жінками та чоловіками, активізувати партнерський рух державних закладів, органів державної влади, громадських організацій для викорінення домашнього насильства. Не останнє місце у кампанії відводиться інформаційній роботі задля підвищення обізнаності людей у питаннях будь-якого насильства у родині, формування нетерпимого ставлення до насильства.
Дата початку кампанії обрана не випадково. Вона об’єднує важливі у плані боротьби з насильством дати, а саме:
- 25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства стосовно жінок.
- 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
- 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством.
- 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
- 5 грудня – Міжнародний день волонтера.
- 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.
- 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.
- 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Згідно з офіційними даними, у Європі близько 25% жінок піддавалися фізичному або сексуальному насиллю. Багато з них через це мають порушення психічного здоров’я – депресію або схильність до суїциду, проблеми з репродуктивною системою, схильність до надмірного вживання алкогольних напоїв.
11.01.2019 року було внесено зміни до чинного законодавства України, відповідно до яких за вчинення домашнього або сексуального насильства передбачена кримінальна відповідальність.
Не будьте терпимі до насильства у будь-яких його проявах! Звертайтеся до правоохоронних органів за допомогою, якщо щодо вас, ваших знайомих, друзів або когось із вашого оточення були вчинені акти насильства!
|
QR-код посилання на сторінку. Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
|
|
|
|