Юлія Степанівна Дейша – мудра наставниця молоді | 07:15 | ||||
На початку 1860-х років будинок придбав дядько Віри Устимівни Коцюбинської по материнській лінії лікар Василь Степанович Гортинський. Його сестра, Юлія, випускниця Смольного інституту благородних дівиць, була одружена з працівником поштового відомства надвірним радником Устимом Дейшею. По смерті чоловіка Юлія Степанівна переїхала з малими дітьми до Чернігова, де жили її численні родичі. Василь Гортинський знайшов для сестри підхоже помешкання на протилежному боці своєї вулиці, а також посприяв її працевлаштуванню. Упродовж багатьох літ Юлія Степанівна Дейша очолювала Чернігівське жіноче єпархіальне училище. Добру пам’ять про мудру наставницю назавжди зберегли її численні учениці.
| |||||
Категорія: Публікації | Переглядів: 152 | Додав: marije4ka07 | Рейтинг: 5.0/2 | |
Всього коментарів: 0 | |