Головна » 2023 » Червень » 1 » До Міжнародного дня захисту дітей
До Міжнародного дня захисту дітей
08:57

Сьогодні, 1 червня, відзначаємо Міжнародний день захисту дітей ‒ радісне свято дитинства та надії на краще, адже саме в дітях продовження людського роду й здійснення мрій та сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

Ідея відзначати Міжнародний день захисту дітей 1 червня виникла  у Міжнародної демократичної федерації жінок у листопаді 1949 року. Перший раз це свято відзначили у 1950 році. ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров'я і життя дитини одним із пріоритетів у своїй діяльності.

У 1959 році Організація Об’єднаних Націй ухвалила Декларацію прав дитини, в якій проголошені соціальні та правові принципи, що стосуються захисту і благополуччя дітей. Утім, Женевська декларація прав дитини 1924 року та Декларація прав дитини 1959 року мали лише декларативний та рекомендаційний характер, для захисту і забезпечення прав дитини необхідні були конкретні закони й міжнародні договори. Тож постало питання щодо законодавства стосовно прав дітей і відповідно до цього 20 листопада 1989 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Конвенцію про права дитини.

У 1991 році Україна підтримала цей документ, згідно з яким кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей. У нашій державі День захисту дітей відзначається із 1998 року.

Cьогодні Україна гідно тримає нові виклики у сфері захисту прав дітей через військову агресію з боку рф. Кожен маленький хлопчик та дівчинка мають повне право бути захищеними, розвиватися й навчатися задля того, аби мати світле майбутнє. І сьогодні День захисту дітей – це не лише веселе свято для самих дітлахів, а й нагадування дорослим про те, що потрібно захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.
QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Публікації | Переглядів: 263 | Додав: marije4ka07 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Вітаю Вас Гість