Головна » 2017 » Жовтень » 4 » 6 жовтня музей Коцюбинського запрошує на ювілейний вечір письменника Михася Ткача
6 жовтня музей Коцюбинського запрошує на ювілейний вечір письменника Михася Ткача
11:00

6 жовтня, у п’ятницю, музей-заповідник Михайла Коцюбинського гостинно запрошує всіх бажаючих відвідати ювілейний вечір відомого українського письменника Михася Ткача з нагоди його 80-річчя, а також 25-річчя журналу «Літературний Чернігів».

Незмінний редактор літературного журналу, громадський діяч, художник, журналіст, видавець Михась Ткач відсвяткував свій поважний ювілей 19 вересня. А народився він на Чернігівщині, у селі Ленінівка Менського району. Закінчив семирічну школу, відслужив у армії, а після демобілізації навчався у вечірній середній школі, Ніжинському технікумі механізації, на заочному відділенні факультету малюнка і живопису в Московському університеті мистецтв.

Працювати Михасю Ткачу довелося чимало де: був художником в історичному музеї імені Василя Тарновського, майстром у будівельному технікумі, виконробом, інженером-проектувальником. Письменник трудився над проектами індивідуальних будинків і навіть видав книгу під назвою «Ремонт і спорудження будинків на замовлення населення». В той час почали з’являтися і перші літературні твори Михася Ткача. Його письменницький дебют відбувся в журналі «Вітчизна». У 1973 році там було надруковано оповідання «Неспокій». А через кілька років світ побачила книжка «Сонячний полудень». Згодом з’явилися такі оповідання та повісті: «Відлуння душі», «Дике поле», «Веселий Штанько», «Багряні громи», «Осінні акорди», «Анюта», «Зимові сюрпризи» та багато інших.

За свої творчі досягнення Михась Ткач отримав звання Заслуженого працівника культури України, став лауреатом Міжнародної премії імені Григорія Сковороди, а також обласної літературної премії імені Михайла Коцюбинського.

Михась Ткач створив незалежну громадську організацію – літературну спілку «Чернігів», а в листопаді 1992 року заснував мистецький і громадсько-політичний журнал «Чернігів». У 1993 році назву видання було змінено на «Літературний Чернігів». У нинішньому році виповнюється 25 років від початку виходу журналу.

Якщо ви знайомі з творчістю Михася Ткача та не з розповідей знаєте про «Літературний Чернігів», приходьте 6 жовтня на ювілейний вечір Михася Ткача до Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М.Коцюбинського.

Початок о 15 годині.

Вхід вільний.

Адреса музею: м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 3.

Довідки за телефонами: (04622) 4-10-03, 4-43-26.
QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Архів подій | Переглядів: 879 | Додав: marije4ka07 | Рейтинг: 5.0/2 |
Всього коментарів: 0
avatar
Вітаю Вас Гість