Головна » 2017 » Жовтень » 5 » 4 жовтня в музеї відкрилася виставка бібліотечних матеріалів до річниці з дня народження Дмитра Куровського
4 жовтня в музеї відкрилася виставка бібліотечних матеріалів до річниці з дня народження Дмитра Куровського
09:14

4 жовтня в музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського розпочала свою роботу виставка бібліотечних матеріалів до 95-річчя з дня народження відомого українського письменника Дмитра Куровського. Він наш земляк. Народився на Чернігівщині – у селі Мала Загорівка, що в Борзнянському районі, в 1922 році.

Дмитро Куровський здобув чимало перемог на письменницькій, журналістській та педагогічній ниві. Він лауреат обласної премії імені Бориса Грінченка, член Спілки письменників України. Крім того, поет – один із засновників Чернігівського осередку Національної спілки письменників України.

А ще довелося Куровському ставати на захист своєї Батьківщини – під час Другої світової війни він був авіатором. Мобілізували поета під час навчання на другому курсі Ніжинського педагогічного інституту. Закінчення війни він зустрів у Варшаві. В 1946 році повернувся до навчання і закінчив аспірантуру при Київському державному університеті. Працював кореспондентом, іспектором облвно, був викладачем та вчителем української мови та літератури в Чернігівському та Миколаївському педінститутах, середніх школах нашого обласного центру та Устилуга.

Писати вірші Дмитро Куровський почав ще з юних літ, не боячись того, що його твори відразу привернули увагу відповідних органів радянської влади. Серед його творчого доробку чимало збірок, зокрема «У домі ріднім», «Миропілля», «Хвала долі», «Польова сторожа», «Прийду таким, як є…», роман «Недосвіт». Деякі з цих збірок разом зі статтями, присвяченими постаті Дмитра Куровського, можна побачити на виставці в музеї-заповіднику. Вона триватиме до 18 жовтня.

Адреса музею: м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 3.

Довідки за телефонами: (04622) 4-10-03, 4-43-26.
QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Категорія: Події | Переглядів: 894 | Додав: marije4ka07 | Рейтинг: 5.0/3 |
Всього коментарів: 0
avatar
Вітаю Вас Гість