Головна » 2009 » Липень » 2 » Відбувся урочистий вечір, присвячений 350-й річниці Конотопській битві
Відбувся урочистий вечір, присвячений 350-й річниці Конотопській битві
00:28
У чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського відбувся урочистий вечір, присвячений 350-й річниці перемоги об’єднаного українського війська в Конотопській битві під проводом гетьмана України Івана Виговського.
Благословив учасників зібрання отець РОМАН, секретар Чернігівської єпархії УПЦ Київського патріархату.

Доповідачі зауважили ті історичні передумови, які сприяли прояву героїзму та сили української зброї у війні, яка тривала протягом 1658-1659 рр.

У битві під Конотопом 29 червня 1659 р. українсько-татарські війська вщент розбили московське військо під проводом князя О.Трубєцького.

З доповіддю про події, які передували битві під Конотопом і про їх наслідки виступив доктор історичних наук, професор Чернігівського педуніверситету Сергій ЛЕПЯВКО. Про героїзм українського війська (у тому числі чернігівських та ніжинських козаків) розповіли пристунім викладач Чернігівського педуніверситету Олена ГРИЛЬ та науковий співробітник обласного історичного музею ім. В.Тарновського Максим БЛАКИТНИЙ.

Також у заході взяли участь директор музею-заповідника М.Коцюбинського Ігор КОЦЮБИНСЬКИЙ, заступник начальника управління внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю ОДА Віталій БАРБАШ, депутат міської ради, голова обласного осередку УНП – Володимир СТУПАК (один з організаторів заходу) та депутат Новозаводської районної ради Андрій ГЛУХЕНЬКИЙ.

На завершення урочистого вечора перед присутніми виступив народний артист України, відомий кобзар-лірник Василь НЕЧЕПА.

У холі було розгорнуто виставку літератури, присвячену цим історичним подіям.
QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.
Переглядів: 1779 | Додав: Майшев | Рейтинг: 5.0/4 |
Всього коментарів: 0
avatar
Вітаю Вас Гість