У Чернігові відкрито фотовиставку "Українська повстанська армія. Історія нескорених". | 20:29 | ||||
![]() У відкритті виставки взяли участь заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Володимир Приходько, заступник голови обласної ради Олег Обушний, начальник Управління Служби безпеки України в Чернігівській області Михайло Роговой, директор Чернігівського літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського Ігор Коцюбинський, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко, голова Чернігівської обласного осередку Всеукраїнського об’єднання ветеранів Михайло Данилюк, представники вищих навчальних закладів області, державних установ та відомств, громадських організацій, політичних партій, духовенства, а також журналісти центральних та регіональних ЗМІ. М. Роговой зазначив, що лише в архіві СБ України в Чернігівській області було виявлено 68 справ про діяльність Організації Українських Націоналістів. Оприлюднені матеріали переконливо свідчать про загальноукраїнський характер діяльності підпілля ОУН та УПА, зокрема у Східних областях України, активну участь представників різних віросповідань і національностей в Українському визвольному русі. Першу екскурсію провів директор департаменту архівного забезпечення СБУ, кандидат історичних наук Володимир В’ятрович, який акцентував увагу присутніх на тому, що виставка є не політичною чи пропагандистською, а суто інформаційною акцією, її експонати покликані допомогти кожному відвідувачеві осмислити отриману інформацію, щоб наблизитись до вірного розуміння ролі й місця ОУН і УПА в історії рідного краю. У її створенні, підкреслив історик, використано більше 500 фотокарток і документів, які свідчать про боротьбу за незалежність України. В. В’ятрович звернув увагу присутніх на представлену в експозиції фотокартку кулеметниці одного із підрозділів УПА на Волині Галини Кузьменко, яка родом із села Нова Басань, що на Чернігівщині. Присутні на виставці отримали унікальну можливість ознайомитись з документами радянських та німецьких архівних джерел, внутрішніми документами Української Повстанської Армії. У розділі місцевих матеріалів до експозиції включені розсекречені кримінальні справи з архіву Управління СБУ в Чернігівській області, які документально ілюструють національно-просвітницьку діяльність підпільного проводу ОУН у 1941-1943 рр. — роботу Чернігівського міського театру “Січ” на чолі з Анатолієм Приходьком, який був створений і фінансувався підпільниками ОУН в обласному центрі. Архівні матеріали розповідають про боротьбу українських патріотів на прикладі діяльності у 1947-1949 рр. осередку ОУН й УПА з 12 осіб на чолі з Василем Теребуном у селі Конашівка Борзнянського району області. Прикладом репресій радянського карального апарату є доля вчительки початкових класів Мотрі Лук’яшиної з Новгород-Сіверського району, про яку можна дізнатися з розсекречених архівів. Жінка працювала на Волині і отримала 25 років ув’язнення тільки за зберігання двох агіток УПА. Виставка експонуватиметься до 13 березня ц.р. з 9 до 17 години, вхід вільний.
Прес-центр СБ України фото: Олександр МАЙШЕВ
| |||||
Переглядів: 2194 | Додав: Майшев | Рейтинг: 5.0/3 | |
Всього коментарів: 0 | |
![]() Купити квитки ![]() Розділи новин | ||||
---|---|---|---|---|
|
Вхід |
---|
Календар новин | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Пошук |
---|
|
Відео |
---|
Інфо |
---|
Наші друзі |
---|
Статистика |
---|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
Наше опитування |
---|