Головна » 2023 » Листопад » 22 » «16 днів проти насильства»: всеукраїнська акція, що стартує 25 листопада
«16 днів проти насильства»: всеукраїнська акція, що стартує 25 листопада
07:58
З 25 листопада до 10 грудня в Україні та в багатьох країнах світу починається акція «16 днів проти насильства». Її мета – привернення уваги всього світу до проблеми насильства у будь-яких його проявах та пошуки способів подолання цього негативного соціального явища. Тут мова йде не лише про насильство в сім’ї, зокрема жорстоке поводження із дітьми чи жінками, а і про проблему торгівлі людьми. На знак підтримки люди в різних країнах світу на свій одяг пов’язують помаранчеву стрічку. Помаранчевий – офіційний колір протидії насильству. Він символізує світле майбутнє без насильства.
У Міжнародній спільноті акція «16 днів проти насильства» з’явилася ще 1991 року. Відтоді громадяни в понад сотні країн світу у період з 25 листопада до 10 грудня проводять різні заходи для того, аби:
збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства громадян;
створити такий простір, у якому немає місця насильству;
стримувати прояви будь-якого насильства та комплексно реагувати на нього.
Протягом дії акції проводяться пізнавальні та превентивні заходи задля запобігання проявам насильства. Період дії акції також охоплює такі важливі події:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
5 грудня – Міжнародний день волонтера;
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Терпіти насильство у будь-якому соціальному середовищі неприпустимо. Якщо ви або будь-хто з кола вашого спілкування одноразово чи систематично піддавалися насильству, варто звернутися на «гарячу лінію» з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей за номером телефону 15-47. На «гарячій лінії» надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації. Телефонувати можна цілодобово. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, а також анонімними та конфіденційними.
QR-кодпосилання на сторінку. Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.