Відео

Головна » Відео » Події

«Феномен Софії Русової»: віртуальна виставка бібліотечних та фондових матеріалів

Перегляди: 1 Додав: marije4ka07
Опис матеріалу:

18 лютого 1856 року у с. Олешня на Чернігівщині народилася Софія Русова – українська громадська діячка, видатний педагог, історик, письменниця, видавець. Софію Русову можна з упевненістю зарахувати до плеяди видатних українців, які присвятили все своє життя служінню науці й освіті в ім’я України. До 165-річчя від дня народження Софії Русової музей-заповідник М.М.Коцюбинського підготував віртуальну виставку бібліотечних та фондових матеріалів «Феномен Софії Русової».
Народилася видатна сіверянка в родині Ліндфорса. Батько Федір Ліндфорс — полковник, швед за походженням, перебував на військовій службі у м. Омськ. Одружився з француженкою Анною Жерве. Після народження другої дитини подав у відставку і повернувся до Олешні.
Своє становлення на дорогу українства С.Русова вважала заслугою свого чоловіка Олександра Русова, росіянина за походженням, але вихованого в оточенні родинного кола Старої Громади – В.Антоновича, М.Драгоманова, П.Житецького, М.Лисенка.
Софія Федорівна Русова - палка прихильниця національного виховання, засновниця першого дитячого садка в Україні (70-ті роки XIX ст.) Жінка, яка все своє життя присвятила педагогіці. Спадщина С.Русової не втратила своєї актуальності й сьогодні. Золоті джерела праць С.Русової - не тільки історія педагогічної і психологічної думки, а й цілком сучасний погляд на загальну проблему освіти, визначення її цілей, завдань, основних принципів побудови змісту, форм і методів організації навчання. Софія Русова - автор першої системи дошкільного виховання в Україні, в основу якого покладено національну ідею.
Феномен Софії Русової полягає у тому рідкісному поєднанні таланту педагога і літературного критика, письменниці і наукового дослідника.
В особистій бібліотеці Михайла Коцюбинського до цього часу збереглися цінні раритети – «Буквар» і «Початкова географія» української мовою, книга для дітей про життя і діяльність всесвітньо відомих художників «Божа іскра» Софії Русової з дарчим написом «Вельмишановному М.Коцюбинському від автора». Збереглися в бібліотеці М.Коцюбинського і 8 номерів першого українського педагогічного журналу «Світло», де Софія Русова була активним дописувачем і членом редколегії.

Рік: 2021
Мова: Українська
Вітаю Вас Гість